Разработка платного шаблона Joomla
niedziela, 13 sierpień 2023 16:13

Kolarstwo akademickie w Świeradowie-Zdroju

W pierwszy weekend września po raz drugi w tym roku będzie okazja do sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich podczas Pucharu AZS w enduro. To bardzo dynamiczna i widowiskowa odbiana kolarstwa górskiego, która jest swego rodzaju połączeniem cross-country oraz downhillu. W niedzielę 3 września w sercu Gór Izerskich studenci i pracownicy uczelni wyższych, zrzeszeni w Akademickim Związku Sportowym, zmierzą się z trasami w Świeradowie-Zdroju. Do pokonania będą mieli cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 34 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia.
Rejestracji na zawody można dokonać na https://jutra.app/#/events/ems-swieradow. Aby być sklasyfikowanym w Pucharze AZS należy spełnić następujące wymogi:
- posiadać ważną legitymację AZS i okazać ją w biurze zawodów podczas odbioru pakietu startowego
- mieć status studenta, doktoranta lub etatowego pracownika uczelni (okazać legitymację studencką lub zaświadczenie z uczelni)
- zaznaczyć odpowiednią rubrykę w formularzu rejestracji, podając nr legitymacji AZS
W pierwszej edycji Pucharu AZS w Enduro MTB triumfowali Martyna Puda z ATH Bielsko-Biała, oraz Wincenty Grochowski z Politechniki Wrocławskiej. Jak będzie wyglądało podium na dolnośląskiej edycji przekonamy się już niebawem.

Puchary AZS realizowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Organizatorem Akademickiego Pucharu Polski w Enduro MTB jest AZS Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

.

.